Lidická Alej
Lidická Alej » Lokalita » Popis lokality
 
 
 

Popis lokality

Popis lokality | Dopravní dostupnost | Růžový sad a lipová alej | Den otevřených dveří = Den dětí 2.6.2012

Obec Lidice se nachází 9 km severozápadně od okraje Prahy a 3 km před okresním městem Kladno. Nyní má celkem 160 rodinných domů, což představuje 423 stálých obyvatel. Historie obce sahá až do 13. století, kdy byla v písemnostech poprvé zmíněna obec s tímto názvem.

V Lidicích najdete základní občanskou vybavenost - poštu, mateřskou školku, obecní úřad, kulturní a obchodní centrum a policejní služebnu. V obci je v provozu i restaurace "Lidická galerie". Na návsi je obchod s potravinami, domácími potřebami, drogerií a také cukrárna. Obcí prochází významná cyklostezka č.0018 vedoucí z obce Okoř do obce Družec. Obec se pečlivě stará také o trávník fotbalové hřiště a jeho okolí, které vybízí ke sportovnímu a odpočinkovému vyžití.

V 2 km vzdáleném Buštěhradě pak naleznete oba stupně základní školy, městskou mateřskou školku, soukromé mateřské centrum Sluníčko, hudební školu, samoobsluhu, večerku, poštu, několik restaurací, tenisové kurty. Ve výstavbě je squashové a badmintonové centrum.

Další nástavbová občanská vybavenost je dostupná v okresním městě Kladně, vzdáleném od Lidic pouhé 3 km. Za zmínku stojí hlavně nemocnice, úřady, lékařské ordinace, větší nákupní centra jsou vzdálená několik minut cesty autem nebo MHD od projektu Lidická Alej. V Kladně je i mnoho příležitostí ke sportovnímu vyžití - aquapark, zimní stadion a fotbalové hřiště.
 
Zašlete nám Váš dotaz