Lidická Alej
Lidická Alej » Informace k projektu » Ojedinělá lokalita a ohleduplný projekt
 
 
 

Ojedinělá lokalita a ohleduplný projekt

Ojedinělá lokalita a ohleduplný projekt | O projektu | Domy na prodej | Cena architektů - Realitní projekt roku 2011

Žádný text a žádné webové stránky nestačí k tomu, abyste si vybrali dům a místo, které se stane Vaším domovem. Najděte si čas na procházku po Lidicích a vnímejte ticho a klid, které na Vás budou působit. Namísto obvyklé směsky nesourodých domů uvidíte promyšlený a udržovaný celek.

Osou poválečných Lidic je šestisetmetrový bulvár lipové aleje. Spojuje obec s Památníkem, obklopeným pečlivě udržovaným parkem a růžovým sadem. Na bulvár se vážou velkoryse vystavěné budovy galerie, obecního úřadu a další parky. Mimořádnost je i v detailech – v kamenné dlažbě, zábradlí a plastikách. Typové rodinné domy jsou pravidelně rozmístěny v elegantní síti ulic. Lidice vznikly jako výstavní symbol poválečné obnovy. Mají blíže spíše k vilovým čtvrtím jako je Ořechovka než k tradiční vesnici.

Ojedinělá kvalita Lidic má několik důvodů. Byly vystavěny na zelené louce podle plánu architektů Hilského a Tenzera během několika poválečných let. Dostaly do vínku neobyčejnou tradici péče o parky a veřejná prostranství, která trvá dodnes. I rodinné domy jsou majiteli pečlivě udržovány a jejich úpravy jsou vedeny s citem pro celek. Vede k tomu samo prostředí (genius loci), ale i dozor památkářů, pod jejichž pravomoci obec spadá. Blízkost Prahy vilový charakter Lidic podporuje.

Přes půl století stavební uzávěry ochránilo Lidice před živelným rozvojem a zplaněním. Obec vydala regulační plán, který za přísných podmínek dovolí postavit novou ulici rodinných domů. Ve spolupráci se zastupitelstvem a orgány památkové péče naše společnost připravila projekt, rozvíjející to nejlepší, co dané prostředí nabízí.

Nabízíme moderní a energeticky úsporné domy. Jsme přesvědčeni, že dnešní požadavky na pohodlné a důstojné bydlení dokážeme uspokojit při zachování mimořádného charakteru Lidic.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 
Zašlete nám Váš dotaz